Walentynki. Krótki poradnik dla zakochanych… na odległość.

06 lutego 2018 - 13:53
Walentynki. Krótki poradnik dla zakochanych… na odległość.

Krótki poradnik dla zakochanych spędzających Walentynki osobno.

14 lutego cały świat wpada w szalony taniec miłości. Dookoła wszyscy biegają z kwiatami, z każdego kąta dopadają nas pluszaki, czekoladki i baloniki w kształcie serc, a znalezienie miejsca na obiad w restauracji graniczy z cudem. Walentynki, święto zakochanych każdy pragnie spędzić z tą jedyną, drugą połówką celebrując i jeszcze mocniej, niż na co dzień, doświadczyć swój związek. Zdarza się jednak, że nie możemy mieć wtedy tej osoby obok siebie, bowiem dzieli nas spora odległość. Pracując jako opiekunka niosąca całodobową pomoc, będąc na zleceniu, codziennie doświadczasz takiej sytuacji. Na szczęście żyjemy w czasach, w których prawie na wszystko znajdzie się rozwiązanie.

Najstarszym, najprostszym i być może najromantyczniejszym sposobem na okazanie miłości będzie wysłanie własnoręcznie napisanego listu. List ma tę dodatkową zaletę, że możemy go przygotować wcześniej, dając nam pewność, że nie zapomnimy wyrazić w nim tego wszystkiego co czujemy, a o czym czasem nie mówimy. Ponadto można go wzbogacić o wydrukowane wspólne zdjęcie czy umieścić na nim specjalny, dedykowany rysunek.

Dobrym rozwiązaniem będzie również zwykła rozmowa telefoniczna. Głos ukochanego potrafi ukoić wszystkie nerwy i sprawić, że ten dzień mimo dystansu będzie wyjątkowy. Jeżeli nie jesteśmy tradycjonalistami, możemy również sięgnąć po najnowsze technologie, które oferują całą masę narzędzi do komunikacji. Możemy na przykład wysłać mailowo animowaną kartkę walentynkową bądź film ze specjalnymi życzeniami czy skorzystać z programów typu Skype umożliwiających rozmowę wideo. Dla jeszcze bardziej wymagających powstały specjalne aplikacje dla zakochanych. W większości działają one na podobnej zasadzie co inne popularne komunikatory, z tym że mają charakter waszego prywatnego portalu społecznościowego i posiadają różne funkcje dedykowane dla par. Poza takimi bazowymi możliwościami jak wysyłanie zdjęć, filmów, czy wiadomości oferują np. wspólny kalendarz, informację o miejscowości, w której przebywa druga połówka, wysyłanie wiadomości głosowych, panel do jednoczesnego rysowania czy wirtualny pocałunek. Ten ostatni polega na jednoczesnym przyłożeniu palca do telefonu (bądź w niektórych wersjach wysłania emotki buziaka), w efekcie czego ten zaczyna wibrować czy zmieniać kolor ekranu na czerwony. Taką funkcję daje aplikacja Couple, Avocado czy Between. Do śmiesznych, ruchomych kartek z głosem polecamy stronę JibJab (www.jibjab.com), gdzie znajdziecie całą serię filmów czy teledysków do których można wkleić (przesłać) zdjęcia, które zostaną wprawione w ruch. Bardzo zabawna, niekonwencjonalna metoda przekazania komuś mnóstwa radości.

Takie aplikacje mogą być dla nas przydatne nie tylko w walentynki, ale również na co dzień, żeby podtrzymać dobre relacje i dzielić się swoimi momentami, czy przeżyciami. Walentynki to, co prawda, dzień zakochanych, ale można przecież okazać odrobinę więcej uczucia swojemu podopiecznemu, lub podopiecznej. Podarować kwiatek, czekoladki, czy po prostu powspominać drugą połówkę, która już odeszła?

Jakkolwiek planujecie spędzić swoje walentynki, mamy nadzieję, że trochę Was zainspirowaliśmy. Może ten dzień, spędzony „na odległość”, właśnie z tego powodu, będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.