Najczęściej zadawane pytania

1. Czy praca jest legalna?

Tak, ponieważ jest Pani zatrudniona u nas firmie na podstawie umowy zlecenie na rok czasu, dzięki czemu ma Pani zagwarantowaną stabilność zatrudnienia.

 

2. Czy mam odprowadzane składki?

Oczywiście, składki są odprowadzane przez cały okres trwania umowy,  nawet między wyjazdami, dzięki czemu jest Pani ubezpieczona.

 

3. Czy zapewniają Państwo EKUZ?

Tak, z dniem podpisania umowy wnioskujemy o wydanie druku A1, który jest dowodem odprowadzania składek, na podstawie którego NFZ wystawia kartę EKUZ.

 

4. Od czego zależy stawka zlecenia?

Stawka zlecenia zależy od znajomości języka niemieckiego, doświadczenia, ukończonych kursów i przypadku, do którego jedzie Pani z naszą firmą. Stawka ustalana jest indywidualnie przy przedstawianiu zlecenia. Zarobki wahają się w granicach 850-1400 euro/netto

 

5. Czy firma interesuje się mną ,gdy jestem Niemczech?

Oczywiście, zawsze dzwonimy do naszych Opiekunek, aby porozmawiać z nimi o zleceniu, warunkach tam panujących, samopoczuciu. Ponadto posiadamy 24- godzinne telefony alarmowe w razie nagłych(!) sytuacji zaistniałych na zleceniu.

 

6. Kto pokrywa koszty i organizuje transport?

Nigdy nie pokrywa Pani kosztów przejazdu, zawsze są one zwracane (100-150 euro). Transport organizuje firma lub opiekunka, jeżeli ma taką możliwość. Jednak zawsze chętnie pomożemy w razie jakichkolwiek trudności.

 

7. Kto pokrywa  koszta zakwaterowania i wyżywienia?

Koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywa podopieczny/ rodzina podopiecznego.

 

8. Kiedy opiekunka otrzymuje wypłatę?

Wyplata wpłynie na Pani konto do 15stego dnia każdego miesiąca.

 

9. Ile czeka się na zlecenie w państwa firmie?

Liczy się szybkość odesłania dokumentów zgłoszeniowych, im szybciej dojdą do nas tym szybciej możemy znaleźć dla Pani pracę.  Maksymalny czas oczekiwania na zlecenie wynosi do 14 dni

.

10. Czy jako emerytka lub rencistka mogę wyjeżdżać z Państwa firmą?

Oczywiście, emerytura lub renta nie kolidują z zawarciem umowy.

 

11. Ile trwają wyjazdy?

Wyjazdy zazwyczaj trwają min.2 miesiące z możliwością przedłużenia. Krótsze wyjazdy zdarzają się, ale bardzo rzadko – są to zazwyczaj zastępstwa.

 

12. Czy na zleceniu mam czas wolny?

Oczywiście, przysługują Pani 2-3 godziny czasu wolnego dziennie. Może się Pani również umówić z rodziną podopiecznego na inny system, np. jeden cały dzień w tygodniu lub dwie połówki dnia.

 

13.Jak dobrze muszę znać język niemiecki żeby wyjechać z  państwem?

Język niemiecki musi być opanowany w stopniu min. komunikatywnym. Trzeba rozumieć jak i potrafić rozmawiać w tym języku. Przed wyjazdem znajomość j. niemieckiego jest sprawdzana telefonicznie przez naszego wykwalifikowanego lektora.

 

14.Po co przeprowadzany jest test z lektorem?

Aby fachowo sprawdzić znajomość pani języka niemieckiego i dopasować zlecenie do pani umiejętności językowych.

 

15. Jaki rejon Niemiec obsługują Państwo?

Obsługujemy całe Niemcy, przez co posiadamy bardzo dużo ofert pracy.

 

16. Czy muszę mieć prawo jazdy?

Nie, jednak będzie to pani dodatkowym atutem. Tak samo jak inne kursy np. z zakresu opieki, masażu czy z języka niemieckiego.

 

17. Czy muszę osobiście stawić się w biurze?

Nie, jesteśmy firmą z Gdyni, ale rekrutujemy Opiekunki z całej Polski. Wszystko organizujemy drogą telefoniczną, mailową lub korespondencyjną.

 

18. Czy macie Państwo koordynatorów w Niemczech?

Tak, zarówno polsko jak i niemieckojęzycznych, którzy doglądają sytuacji na zleceniu jak i dzwonią do opiekunek w celach sprawdzenia czy wszystko przebiega prawidłowo.

 

19.Czy mam możliwość wybory płci podopiecznego?

Oczywiście, jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb Opiekunki. Jednak proszę pamiętać, że dodatkowe preferencje znacznie mogą wydłużyć czas oczekiwania na zlecenie.

20. Czy otrzymuję co miesiąc taką samą wypłatę?

Nie, stawki zleceń są różne, a wypłata rozliczana jest proporcjonalnie do przepracowanych dni w  miesiącu.

 

21. Jest możliwość powrotu na zlecenie?

Oczywiście, jeżeli sprawdziła się Pani na danym zleceniu, rodzina jest zadowolona z pani pracy jak i pani ze zlecenia to jest możliwość powrotu. W tym momencie dane zlecenie staje się Pani stałym zleceniem i wraca pani na nie po każdorazowym odpoczynku w PL.