Częste pytania

Czy oferują Państwo również pracę dla mężczyzn lub par?

Tak, zatrudniamy również mężczyzn, aczkolwiek wymagana jest bardzo dobra znajomość j. niemieckiego. Niestety, czas oczekiwania na zlecenie nie jest określony, ponieważ oferty pracy dla Panów zdarzają się rzadko. Nie mamy ofert pracy dla par/małżeństw na jednym zleceniu.

Prowadzę własną działalność gospodarczą/ Jestem zatrudniony w innej firmie- czy mogę podjąć z Państwem współpracę?

Na czas trwania umowy należy zawiesić działalność gospodarczą. W przypadku zatrudnienia w innej firmie współpracę z nami podjąć można tylko przebywając na urlopie bezpłatnym.

Na jaką pomoc mogę liczyć będąc już na miejscu?/ Czy oferują Państwo pomoc polskojęzycznych koordynatorów w Niemczech?

Na bieżąco monitorujemy pracę naszych Opiekunek, dzięki czemu w razie jakichkolwiek problemów możemy szybko reagować. W Naszej firmie pracują osoby niemieckojęzyczne, które w razie potrzeby służą pomocą.

W jaki rejon Niemiec mogę wyjechać?

Posiadamy zlecenia z różnych części Niemiec, obecnie najwięcej naszych Opiekunek pracuje na południu Niemiec, ale posiadamy również oferty pracy na północy.

Czy mam wpływ na decyzję do jakiego klienta wyjadę?

Tak. Nasze Opiekunki dostają każdą ofertę pracy do zaakceptowania, więc nie czekają ich żadne niespodzianki na miejscu przyjazdu. Szukając odpowiedniej Opiekunki do każdego zlecenia dbamy o to, aby ich profil zawodowy odpowiadał konkretnemu klientowi, ale również o to, aby zlecenie spełniało warunki Opiekunki. Tak więc, jeśli np. dana Opiekunka zastrzeże sobie prawo do opieki jedynie nad osobami sprawnymi ruchowo, na pewno nie wyślemy jej do osoby leżącej lub na wózku inwalidzkim. Czas oczekiwania na wyjazd wynosi maksymalnie 2 tygodnie.

Czy oferują Państwo szkolenie przed wyjazdem?

Nasze opiekunki przechodzą 1- lub 2-dniowe szkolenie w miejscu pracy. Szkolenie przeprowadza opiekunka, która uprzednio zajmowała się podopiecznym, co gwarantuje informacje z pierwszej ręki. Wychodzimy z założenia, że każdy podopieczny jest inny i najefektywniejszą formą dostarczenia wiedzy na jego temat, będzie możliwość obcowania z osobą, która spędziła z nim ostatnie kilka miesięcy.

Artykuły