Czy oferują Państwo również pracę dla mężczyzn lub par?

Tak, zatrudniamy również mężczyzn, aczkolwiek wymagana jest bardzo dobra znajomość j. niemieckiego. Niestety, czas oczekiwania na zlecenie nie jest określony, ponieważ oferty pracy dla Panów zdarzają się rzadko. Nie mamy ofert pracy dla par/małżeństw na jednym zleceniu.

Prowadzę własną działalność gospodarczą/ Jestem zatrudniony w innej firmie- czy mogę podjąć z Państwem współpracę?

Na czas trwania umowy należy zawiesić działalność gospodarczą. W przypadku zatrudnienia w innej firmie współpracę z nami podjąć można tylko przebywając na urlopie bezpłatnym.

Na jaką pomoc mogę liczyć będąc już na miejscu?/ Czy oferują Państwo pomoc polskojęzycznych koordynatorów w Niemczech?

Na bieżąco monitorujemy pracę naszych Opiekunek, dzięki czemu w razie jakichkolwiek problemów możemy szybko reagować. W Naszej firmie pracują osoby niemieckojęzyczne, które w razie potrzeby służą pomocą.

W jaki rejon Niemiec mogę wyjechać?

Posiadamy zlecenia z różnych części Niemiec, obecnie najwięcej naszych Opiekunek pracuje na południu Niemiec, ale posiadamy również oferty pracy na północy.

Czy mam wpływ na decyzję do jakiego klienta wyjadę?

Tak. Nasze Opiekunki dostają każdą ofertę pracy do zaakceptowania, więc nie czekają ich żadne niespodzianki na miejscu przyjazdu. Szukając odpowiedniej Opiekunki do każdego zlecenia dbamy o to, aby ich profil zawodowy odpowiadał konkretnemu klientowi, ale również o to, aby zlecenie spełniało warunki Opiekunki. Tak więc, jeśli np. dana Opiekunka zastrzeże sobie prawo do opieki jedynie nad osobami sprawnymi ruchowo, na pewno nie wyślemy jej do osoby leżącej lub na wózku inwalidzkim. Czas oczekiwania na wyjazd wynosi maksymalnie 2 tygodnie.

Czy oferują Państwo szkolenie przed wyjazdem?

Nasze opiekunki przechodzą 1- lub 2-dniowe szkolenie w miejscu pracy. Szkolenie przeprowadza opiekunka, która uprzednio zajmowała się podopiecznym, co gwarantuje informacje z pierwszej ręki. Wychodzimy z założenia, że każdy podopieczny jest inny i najefektywniejszą formą dostarczenia wiedzy na jego temat, będzie możliwość obcowania z osobą, która spędziła z nim ostatnie kilka miesięcy.

Czy muszę płacić za wyżywienie i zakwaterowanie?

Nie. Wszystkie nasze Opiekunki mają wyżywienie i zakwaterowanie bezpłatne, w domu podopiecznego/ej. Opiekunka ma osobny pokój i często osobną łazienkę.

Czy muszę ponosić koszty przejazdu do Niemiec?

Nie, koszty przejazdu do Niemiec pokrywa SenioVita. W celu udzielenia szczegółowych informacji, prosimy o kontakt.

Na jaki okres czasu mogę wyjechać?

Staramy się podchodzić elastycznie do terminów i długości wyjazdów. Trzeba jednak pamiętać, że minimalny pobyt to miesiąc, a najbardziej pożądany to dwa-trzy miesiące i dłużej. Wynika to z faktu, iż nasi niemieccy klienci zobowiązują się pokryć koszty przejazdu Opiekunki..Jednocześnie ograniczamy w ten sposób dużą rotację Opiekunek u jednego klienta. Dzięki dłuższym pobytom na miejscu każda Opiekunka ma szansę dokładnie poznać potrzeby swoich podopiecznych, co skutkuje lepszą współpracą dla obu stron.

Od czego będzie zależała wysokość mojego wynagrodzenia?

Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona przede wszystkim od Pani zakresu obowiązków na danym zleceniu. Wpływ ma również poziom znajomości j.niemieckiego. W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę kontaktować się z nami telefonicznie (zakładka Kontakt).

Jaki rodzaj umowy oferują Państwo?

Naszym Opiekunkom oferujemy umowę zlecenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy również zatrudniać osoby będące na emeryturze bądź rencie. Jednocześnie, dzięki takiej umowie wszystkie zatrudnione przez nas osoby mają ubezpieczenie, jak również odprowadzane składki do ZUS.

Czy praca u Państwa jest w pełni legalna?

Tak. Wszystkie nasze Opiekunki są zgłaszane do ZUS, gdzie otrzymują druk A1, będący potwierdzeniem legalności wykonywanej pracy poza granicami naszego kraju. Osoby wyjeżdżające do Niemiec są również zgłaszane do Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie otrzymują EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego), która gwarantuje ubezpieczenie zdrowotne poza terytorium Polski.

Jakie są podstawowe kryteria, które musi spełniać Opiekunka pracująca dla firmy SenioVita?

Istnieją dwa podstawowe kryteria, które muszą spełnić wszystkie nasze Opiekunki. Przede wszystkim jest to co najmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad starszymi osobami. Zwracamy również uwagę na takie cechy charakteru jak cierpliwość, życzliwość i pogodne usposobienie. Ważna jest również odporność psychiczna. Mile widziane są prawo jazdy.

Nie wyjeżdżałam jeszcze nigdy do pracy w Niemczech – czy mimo tego mogę zostać Opiekunką w Niemczech?

Doświadczenie w opiece w Niemczech jest niewątpliwym atutem, ale jeśli opiekowała się Pani osobami starszymi w Polsce, bądź innym kraju, to cenimy również takie doświadczenia. Jeśli dodatkowo zna Pani język niemiecki w stopniu komunikatywnym, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpoczęła Pani współpracę z naszą firmą.

Czy nie znając języka niemieckiego mam szansę na wyjazd?

Od naszych opiekunek wymagamy przynajmniej komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. Jest to podstawa w budowaniu dobrych relacji z podopiecznym, ale również z jego rodziną. Tylko znając język podopiecznych jesteśmy w stanie zapewnić im należytą pomoc i wsparcie. W strefie opiekunki na naszej stronie znajdzie Pani słownictwo oraz zwroty niemieckie, który ułatwią naukę j.niemieckiego.